Čo je to chémia? Všetko okolo nás ... stačí sa rozhliadnuť a pochopiť ...

Ing. Lucia Dovalovádovalova.lucka@gmail.com

Návšteva z MŠ Dráčik

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Návšteva škôlkárikov z Banskej Bystrice

Zavolala mi jedna milá pani učiteľka Veronika z materskej škôlky z Banskej Bystrice, že či by sa nemohli prísť pozrieť s dedičkami do našej učiacej záhrady. Samozrejme, prečo nie. :) A keď tu budú, môžeme si tiež zabublinovať v záhrade s našimi kremíkovskými megabublinami a zaexperimentovať na Kremíku. Všetko sme dohodli a pripravili.

19 detičiek z mesta z Materskej škôlky Dráčik prišlo k nám autobusom. V záhrade ich už vítala pani učiteľka Mirka, ktorá ich spolu so svojimi asistentami - žiakmi Natálkou K., Christine H. a Erikom K. previedla po jednotlivých zákutiach - hlinený domček s kvetinovou strechou, litofón, podzemný telefón, pocitový vejár, dažďová záhrada, divočina a domček pre chrobáčiky. Pri každom záhradnom prvku mali deti pripravené aktivity a rôzne úlohy, počas ktorých ich sprevádzali naši žiaci.

Takmer po hodine strávenej v záhrade sa detičky išli napapať, a potom sa ich už ujali Kremíci - Kristínka D., Lucka L., Natálka K. a Kika H.. Deťom ukázali, ako "funguje" takmer skutočná sopka - chrlila plamene, dym a drobné iskričky. Pripravili zubnú pastu pre slona a iné veľké zvieratká (že vraj pre jeleňa a tiež medveďa :D ). Potom sa detičky rozdelili na dve skupinky. Jenda ostala von a na trávičke "fúkali" obrovské i menšie bubliny. Tá druhá skupinka išla do laboratória, kde si mohli vyskúšať rôzne "farebné i svietiace a horiace" experimenty - svietiacu banku, faraónových hadov, dúhu v skúmavkách, lávovú lampu a modrú čarovnú banku. Po približne pol hodinke sa skupinky detičiek vymenili.

Verím, že škôlkárikom sa u nás, v našej záhrade, laboratóriu i v škole páčilo. Veď sama ich pani učiteľka mi prezradila, že keď deti vošli dnu do našej školy, zbadala ako povedali "vau" :D. My sa tešíme tejto milej malej návšteve a pozdravujeme detičky do Materskej škôlky Dráčik v Banskej Bystrici.

Lucia Dovalová