Čo je to chémia? Všetko okolo nás ... stačí sa rozhliadnuť a pochopiť ...

Ing. Lucia Dovalovádovalova.lucka@gmail.com

Chemické dielničky pre ERASMUS+

V rámci programu ERASMUS+ a návštevy zapojených krajín u nás na Slovensku v našej škole sme pre deti pripravili veľa rôznych aktivít. Naši chemici tiež nezaháľali a deti z Holandska, Lotyšska, Anglicka, Portugalska, Turecka a Talianska naučili pripraviť si niečo z našej ekokozmetiky - šumivé bomby do kúpeľa s bylinkami a tiež medové balzamy na pery. A že deťom sa darilo pod dohľadom dvoch Kristínok - Dovalovej a Hudobovej, svedčí to, že žiadne dieťa neodišlo naprázdno - odniesli si svoje vlastné šumivky v podobe lízatka na paličke a tiež voňavé jahodové, medové, vanilkové či ovocné balzamy na pery.

Na záver sme deckám ukázali našu "zázračnú" sopku, ktorú dokážeme zapáliť len kvapkou vody.

Veríme, že deťom sa páčilo. Pre nás toto stretnutie a naše dielničky boli prínosné, pretože sme sa pocvičili v komunikácii v angličtine - deťom bolo predsa potrebné všetko odborne vysvetliť - z čoho sa šumivky i balzamy skladajú, čo s čím a ako treba zmiešať... :)

Chemické dielničky boli súčasťou "dielničkového" dopoludnia, počas ktorého deti z partnerských krajín mali možnosť vyskúšať si prácu za hrnčiarskym kruhom a vytočiť si vlastnú nádobku a tiež v dielni našej ZŠ, kde si vyrobili zajačikových panáčikov z dreva.