Čo je to chémia? Všetko okolo nás ... stačí sa rozhliadnuť a pochopiť ...

Ing. Lucia Dovalová

Základná škola s materskou školou
Tajovského 2, Badín

dovalova.lucka@gmail.com

CHEMICKÉ PROJEKTY

Plastelína

Farebnú voňavú eko plastelínu na chemickom krúžku pripravujeme už pár rokov. Sami si pripravujeme aj jednu prísadu - vínny kameň. Aj keď recept na prípravu plastelíny nie je celkom neznámy, našim vylepšením je práve vôňa, ktorá ju robí lákavou nie len pre deti. K rôznym farbám plastelíny pridávame rôzne esenciálne oleje - ovocný, citrusový, medový.... 
Plastelína slúži pre potreby školy, na modelovanie, súťaže, pre zábavu. 
Tentokrát sme sa však rozhodli podeliť sa o ňu s našimi malými kamarátmi zo škôlky. Je lákavo voňavá a krásne farebná. Veľmi dobre sa z nej modeluje a rozvonia celú triedu. 
Pre škôlkárov sme pripravili niekoľko rôznych farieb plastelíny - bielu, žltú, oranžovú , ružovú, červenú, niekoľko odtieňov modrej, zelenej a hnedú. 
Žiačka Kristína Dovalová nakreslila originálny návrh nálepky na plastelínu, ktorou sme označili všetky nádobky. 
Keďže v materskej škôle mali akurát mesiac ovocia a zeleniny, ich téma sa i nám výborne hodila. Pri odovzdávaní plastelíny sme sa s nimi spoločne zahrali na modelárov a vytvorili košíčky farebného ovocia a zeleniny. Košíčky si škôlkári nechali za čas na výzdobu a zvyšnú plastelínu používali pri spoločnom modelovaní ešte niekoľko mesiacov. 
Plastelína sa musí uchovávať v chlade, aby sa neznehodnotila, preto im ju pani školníčka odkladala do chladničky.

Plastelína

Záznamy: 1 - 6 zo 28
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>