Čo je to chémia? Všetko okolo nás ... stačí sa rozhliadnuť a pochopiť ...

Ing. Lucia Dovalovádovalova.lucka@gmail.com

Dotknuté SVETLOM

 Povedali o nás v rádiu Lumen: Reportáž o výstave Dotknuté svetlom

Lumenáda 10.11.2015, 6:30 Chémia môže byť zábavná, plná prekvapení, aj krásna. Presvedčiť sa o tom môžu návštevníci historickej Radnice v Banskej Bystrici na výstave s názvom Dotknuté svetlom. Prezentuje fotografie a maľby kryštálov v polarizovanom svetle, ktoré vytvorili žiaci z Badína a Kremnice. Výstava je jedným z výstupov ročníkového projektu „Kryštalizácia“, ktorý realizujú v základnej škole s materskou školou v Badíne. Podrobnosti prináša Jana Ondrejková. 

krystalizacia.mp3.mp3 

Fotografie z vernisáže, 9.11.2015

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pár slov z knihy návštev...

SPONZORI našej výstavy:

  • Judita Piarová, Banská Bystrica

      

 

 

  • SPOLU PRE ŠKOLU

      Občianske združenie, Badín

 

  • Obec BADÍN

    

 

Na chemickom krúžku Kremík v ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín sa už dlhšiu dobu venujeme kryštalizáciám rôznych chemických látok, pripravujeme kryštály, geódy. Tento náš školský projekt - "KRYŠTALIZÁCIE", vyvrcholil v novembri  - 9. - 22. 11. 2015, kedy sme mali v priestoroch foyer Radnice v Banskej Bystrici na Námestí SNP výstavu s názvom "DOTKNUTÉ SVETLOM". Výstava pokračovala v Kremnici v priestoroch mestského úradu od 25.1. do 27.2.2016.  
Vystavovali sme fotografie kryštálov v polarizovanom svetle odfotografované našimi žiačkami, domaľby a premaľby detailov fotografií kryštálov výtvarne spracované tiež našimi žiakmi pod mojim vedením ale aj žiakmi ZUŠ J. L. Bellu z Kremnice pod vedením PaedDr. Zuzany Hufkovej Bódiovej  a tiež geódy a zázračné kryštály vytvorené na našom chemickom krúžku. Vystavené dielka vznikali spojením vedy a umenia na základnej a základnej umeleckej škole.
A prečo práve názov Dotyk svetla? Rok 2015 je vyhlásený za Rok svetla. 
 "A hlavný umelec v týchto dielkach je svetlo - maľuje bez farieb v krásnych štruktúrach. Všetky farby sú tak živé, ako nemá žiadny maliar na svete, a všetko je to prirodzené a neklame. Rozpráva o svojej ceste, ktorú prešlo priehľadnými materiálmi, rozpráva farbami o zdanlivo bezfarebnom svete...." - RNDr. Daniela Rapavá. 
 
Výstava ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín bola realizovaná v spolupráci s RNDr. Danielou Rapavou z KHaP M. Hella, Hvezdáreň v Rimavksej Sobote a tiež ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici.

Ďakujeme za vašu návštevu ;)

Ing. Lucia Dovalová - tvorca a organizátor projektu a výstavy

Naša výstava Dotknuté SVETLOM I. sa stala súčasťou Festivalu svetla 2015 v Banskej Bystrici. Hoci sme ju mali nainštalovanú trošku skôr (Festival svetla prebieha 11. -12. 12. 2015), krátky videozáznam z výstavy, vernisáže ako aj príprav na výstavu v podobe fotografií bude k nahliadnutiu v priestoroch Múzea SNP.

 

zdroj: 

https://www.podujatiabb.sk/festival-svetla-2015-svetlo-tien-v-umeni-vede

https://bbonline.sk/program-festivalu-svetla-2015-v-banskej-bystrici-zaujme-i-uchvati/

https://www.svetlo-tien.sk/