Čo je to chémia? Všetko okolo nás ... stačí sa rozhliadnuť a pochopiť ...

Ing. Lucia Dovalovádovalova.lucka@gmail.com

Talent, umenie, kumšt

hlavná cena poputovala k nám

Šperky žiačok 9. ročníka sme poslali do celoslovenkej súťaže Talent, umenie, kumšt a šperk Niny Laksíkovej vybrala porota medzi 10 najlepších a postúpil do 2. kola súťaže. V druhom kole Ninka úplne zvíťazila a získala hlavnú cenu TUK - diplom, pohár TUK, knihu a finančnú odmenu 50 eur.

Spolupráca chémie a výtvarného tvorenie sa veru vyplatila :)

Ninke srdečne gratulujeme!!

 

Nina Laksíková

Šperky z ručne robeného papiera

Výstava šperkov - Kremíci - mladí chemici a výtvarníci SZUŠ Zacharová z triedy pani učiteľky Lucie Dovalovej.

1. - 31.marec 2017 - priestory Obecného úradu v Badíne

3. - 17. apríl 2017 - priestory foyer Radnice v Banskej Bystrici

 
Čo ešte viac sa dá pripraviť z nášho ručne robeného papiera? Aký ďalší život dať vytvorenému papierovému listu? 
Rozmýšľali sme, rozmýšľali, až sme vymysleli ďalšie pokračovanie. A tak po darčekových škatuľkách, obale na našu školskú knihu a pohľadniciach prišli na rad šperky ... papierové šperky ... 
 
Na papierové hárky sme použili biele nepotrebné ústrižky kancelárskeho papiera i výkresov, ktoré by ináč skončili v zbere. Takto sme im dali druhú a myslím že krásnu šancu. :)
Využili sme aj naše predošlé vedomosti a skúsenosti o príprave papierových hárkov z rastlinného materiálu a do bielej papierovej hmoty sme primiešali celulózové vlákna získané z juky, lipy či prhľavy. Dali tak papieru taký pírodný vzhľad. 
Z pripravených ešte mokrých hárkov sme vystrihovali rôzne tvary podľa "kostričiek" z drôtika - lístky, srdiečka, lupienky.
Z nich sme po zaschnutí vytvarovali naše šperky - kvetinkové, lupienkové - náhrdelníky, prívesky, prstene či naušnice. Doladili sme ich  drobnými gorálkami a aha - sú z nich určite originálne kúsky, ktoré keď ošetríme proti vlhkosti, budeme si ich kľudne môcť dať napríklad i do školy či do mesta :)

Šperky žiačok 9. ročníka sme poslali do celoslovenkej súťaže Talent, umenie, kumšt a šperk Niny Laksíkovej vybrala porota medzi 10 najlepších a postúpil do 2. kola súťaže. Ninke gratulujeme a držíme ešte palce.
 
 

Formovanie tvarov z papieroviny

Záznamy: 1 - 8 zo 10
1 | 2 >>

Z knihy návštev...